Aquascope - Vijver van Virelles

Een ideale ervaring voor wie houdt van natuur in pure staat, respectvolle observatie, rust en gedeelde momenten, tijdens een uitstap in Wallonië waar u eindelijk de tijd neemt om te ademen.

Reviews
4,2/5 (1321Google reviews)

Informatie

Aquascope Étang de Virelles, een zachte onderdompeling in het hart van een levendige en beschermde natuur

Beleef de Aquascope Étang de Virelles als een moment buiten de tijd. Zodra u aankomt, vertraagt het ritme, worden de geluiden zachter en opent uw blik zich op een uitgestrekt beschermd natuurlijk meer, genesteld in het hart van een levendig natuurreservaat waar de biodiversiteit zich vrij kan ontplooien. Hier observeert u, luistert u en voelt u. Een natuurervaring voor jong en oud, samen te beleven, op uw eigen tempo.

Vogels van dichtbij observeren, zonder ze ooit te storen

Een van de grote troeven van het bezoek zijn de immersieve observatieposten, subtiel geïntegreerd in het landschap. Ze bieden een zeldzame nabijheid tot de vogels, met volledig respect voor hun rust. U neemt plaats, houdt bijna uw adem in, en het schouwspel begint: sierlijke vluchten, vluchtige silhouetten, zachte zang gedragen door de lucht.

Kinderen verwonderen zich over het leven in het wild zo dichtbij, volwassenen genieten van deze bezielde stilte, deze diepe rust die het gevoel geeft even los van de wereld te zijn. Velen vertrekken met dat eenvoudige en kostbare gevoel: echt frisse lucht te hebben ingeademd, ver weg van de drukte.

Een zintuiglijk en educatief parcours, toegankelijk voor iedereen

De Aquascope ontdekt u via een zintuiglijk en educatief parcours, ontworpen voor alle doelgroepen. Het bezoek combineert natuur, ontdekking en verwondering, zonder ooit statisch te worden. U leert door te observeren en begrijpt door te voelen. De seizoenen veranderen het decor: intense groentinten in de lente, warme okertinten in de herfst, gouden licht bij zonsopgang dat het water en het riet zacht raakt.

Alles nodigt hier uit tot traagheid en authenticiteit. Vogelgezang begeleidt uw wandeling, kleuren veranderen doorheen de dag en u voelt zich geleidelijk omhuld door deze beschermde, genereuze en rustgevende natuur.

Een plek om te flaneren, tot rust te komen en te delen

Na het observeren volgt ontspanning. U wandelt door de poëtische tuin, neemt plaats op een bank en verlengt het moment op het terras om te genieten van een maaltijd midden in de natuur. De jongsten leven zich uit op de grote speeltuin, terwijl ouders genieten van de rustige sfeer van de site.

Alles is ontworpen om het bezoek vlot en aangenaam te laten verlopen, zonder druk. U komt voor enkele uren of voor een hele dag, naargelang uw wens, met dat zeldzame gevoel zich echt te hebben opengesteld voor het levende, te hebben geobserveerd zonder te verstoren, simpelweg door er te zijn.

  • velo
  • Green Key
  • Autoparking
  • Busparking
    6 plaatsen
  • Maestro
  • Honden toegelaten
  • Personen met beperkte mobiliteit

Uurrooster

• Van 16/02 tot 01/03: elke dag 10-17 uur • Van 02/03 tot 29/03: alleen in het weekend, 10-17 uur • Van 31/03 tot 19/04: elke dag 10-17 uur • Van 20/04 tot 30/06: van dinsdag tot zondag (open op maandag 27/04, 04/05 en 25/05) 10-17 uur • Van 01/07 tot 31/08: elke dag 10-18 uur • Van 01/09 tot 08/11: van dinsdag tot zondag 10-17 uur (open op maandag 19/10 en 26/10) • Van 26/12 tot 30/12: 11-16 uur.

Prijs

Volwassenen €10 - kinderen (6-17 jaar) €6 - kinderen (<6) gratis • Jaarabonnement : volwassenen €30 - kinderen €15

Duur van het bezoek

1u30 tot 1 dag

Groep

Prijs €9/persoon op basis van minimaal 12 betalende personen

Andere nuttige informatie • Kan worden gecombineerd met andere toeristische attracties • Teambuilding • Groepsmenu's.


Weer in Virelles


Evenementen

Tijdens het hele seizoen 2026 nodigt Aquascope Virelles je uit om de tentoonstelling Zwarte ooievaar, witte ooievaar, voorbij de grenzen te ontdekken. Een unieke expo rond twee emblematische soorten van het Nationaal Park Entre-Sambre-et-Meuse.

Een blik op de witte en de zwarte ooievaar

Vanaf april verwelkomt Aquascope Virelles een grote educatieve, artistieke en speelse tentoonstelling gewijd aan twee iconische vogels uit de streek:

  • de witte ooievaar, symbool van geluk, boodschapper van de lente en nauw verbonden met de mens
  • de zwarte ooievaar, discreter, geheimzinniger en moeilijker te observeren

Met de uitzonderlijke medewerking van:

  • André Buzin, internationaal gerenommeerd wildlife-schilder
  • Jean-Claude Servais
  • Gérard Jadoul, die zich al meer dan 30 jaar inzet voor het onderzoek naar en de bescherming van de zwarte ooievaar

Daarnaast vullen tal van regionale kunstenaars, tekenaars en fotografen de tentoonstelling aan. De expo heeft soms zelfs iets weg van een rariteitenkabinet en geeft ook een prominente plaats aan video.

Een ideale uitstap voor het hele gezin in de regio van Chimay, voor een visuele onderdompeling in de levende natuur.

Op een boogscheut van Chimay nodigt de Aquascope van Virelles jou en je gezin uit op het Feest van de Honing en de Natuur: een dag gewijd aan de ontdekking van de fascinerende wereld van de zwarte bij.

Er zullen massa's appels  zijn: meer dan 6 ton, van 30 tot 40 variëteiten om te kopen, om te proeven, om te ontdekken in de Aquascope van Virelles.

Programma

De appelbeurs is:

  • feestelijk: marktsfeer met appeltaarten, siropen, ... en Normandische bar
  • uniek en authentiek: proeverij van vers gepers sap
  • praktisch: de ideale gelegenheid om oude fruitvariëteiten te kopen
  • instructief: tentoonstelling van fruit, Natagora-stands, compostgidsen, beeldhouwers met hout van fruitbomen en lokale producenten
  • ludiek: groot gezinsspel in de namiddag, ezelwandelingen
  • zacht: verschillende films over de boomgaarden.

Breng je herbruikbare boodschappentas mee.

Je vindt de appels in alle vormen, kleuren en smaken...


In de nabijheid...